Bizimle Paylaşır mısınız? Forumumuz İlköğretim Öğretmenlerinin Paylaşım Yeri Olarak Tasarlanmıştır. Üye Olarak Yeni Konular Ekleyebilir, Eklenilen Konulara Yorum ve Düşünce Yazabilir, Doküman Paylaşımında Bulunabilirsiniz. Lütfen Üye Olarak Bizi Destekleyiniz.

MOR OYUN KARTLARI HÜCUM OYUNLARI

Site Yöneticisi
İleti: 399
Kayıt: 09 Şub 2012, 23:09

MOR OYUN KARTLARI HÜCUM OYUNLARI

İleti Hamit » 10 Kas 2012, 20:17

MOR OYUN KARTLARI HÜCUM OYUNLARI :FEK kartlarında öğrencilerin fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimlerini sağlayacak oyunlar yer almaktadır. Ayrıca kartlarda öğretmenlerin rahatlıkla kullanmaları için gerekli açıklamalara yer verilmiştir. Bu kartlarda önerilen oyunlar sınıfta, okul bahçesinde veya okulun çok amaçlı kullanılan salonlarda oynanabilecek türden oyunlardır. Kartlarda yer alan oyunlar ve fiziki etkinlikler hazırlanırken engelli öğrencilerin katılacağı oyunlar özellikle vurgulanmıştır.
FEK kartlarında fiziki hareketlerin yanında ulusal ve evrensel oyunlar da bulunmaktadır.
Adı geçen dersin öğretim programı ve materyalleri hazırlanırken; Öğrencilerin okulu sevmeleri, Yaşları gereği oyun oynamaları,
Okulda arkadaşlık ilişkilerini geliştirmeleri ve sosyalleşmeleri, Fiziksel gelişimlerinin desteklenmesi, Engelli öğrencilerin oyun ve etkinliklere katılımı, Sağlıklı olma konusunda için bilinçlenmeleri amacıyla öğrencilerin her gün bir saat aktiviteye katılmaları,
Takım ruhu kazanmaları, Düşünme ve problem çözme becerilerinin geliştirilmesi vb hedefler dikkate alınmıştır.
FEK oyun kartlarını sınıf ve oyunlar bazında düzenleyip yayınladık. Oyunlarla ilgili görüş ve düşüncelerinizi alta konu açarak belirtebilirsiniz. Ayrıca bildiğiniz oyunları da yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.
Eklentiler
MOR OYUN KARTLARI HÜCUM OYUNLARI
MOR OYUN KARTLARI HÜCUM OYUNLARI.pdf
(2.57 MiB) 295 defa indirildi


Oyunlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir